A belépés a fesztivál teljes ideje alatt ingyenes!!!

Védnök: Berényi József

2016. július 1. (péntek)

16.00 – A Gyermekudvar megnyitása, a szalmavár bevétele

16.30 – Mesedélután – Cirkusz Folklorikusz– Kuttyomfitty Társulat

17.45 – A Jurtanapok hivatalos megnyitója, a törzsi zászló felvonása és ünnepélyes faültetés – Francisti Erzsébet, Francisti László és Kovács Lajos, Alsószeli polgármestere

18.00 – Az alsószeli Kisvarsás és Apróvarsás, az Alsószeli Magyar Dalkör, a felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Höcögők néptánccsoportja és a Bicskás zenekar közös műsora

19.30 – Előadás a nagyjurtában: Az őshazától Alsószeliig – Sudár Balázs és Petkes Zsolt, a Magyar Tudományos Akadémia tagjainak előadása

19.30 – Az Agyagbanda Együttes a vadászházban – zene és táncház

20.00 – Pannonhalmi fények – Szilasi Gergely fotókiállításának megnyitója a buszmegállóban

20.30 – A Veszelka Kommandó koncertje

22.00 – Tűzugrás a Kuttyomfitty Társulat vezetésével

22.50 – A Sputnik Crew koncertje

23.30 – A Takáts Tamás Blues Band koncertje

 

2016. július 2. (szombat)

12.30 – Gyülekező

13.00 – Felvonulás a Lapostól a Millenniumi Emlékműhöz, koszorúzás

13.30 – Műsor a vásártéren – Csani és Janó középkori komédiások

14.30 – Mesedélután – Palóc népmesék Szeleczki Mónikával

15.30 – Előadás a nagyjurtában: Fejezetek a honfoglalás viselet és fegyvertörténetéből – Kovács-Csomor Endre

16.30 – Lovagi torna a 907-es pozsonyi csata emlékére
            A lovak nyelvén – Hamza Viktória
            A Zele Baranta, a Sereghy törzs valamint a Vermes törzs bemutatója

17.45 – Előadás a nagyjurtában: Irodalmi Szemle – lapbemutató és felolvasás

18.30 – Táncház az Agyagbanda Együttessel a vadászházban

19.00 – A Péterfy Bori & Love Band koncertje

20.45 – A Zele Baranta bemutatója

22.00 – Az Ismerős Arcok koncertje

00.00 – 04.00 – Esti vigadalom a ZSEB együttessel

 

2016. július 3. (vasárnap)

10.00 – Ökumenikus istentisztelet

13.00 – Hétpróba – ügyességi vetélkedő gyerekeknek

13.30 – A Tabulatúra együttes reneszánsz zenei koncertje a helyi evangélikus templomban

15.00 – A Gajdos zenekar gyermekkoncertje

16.30 – Lovagi torna a 1849-es peredi (elővéri) csata emlékére
            A lovak nyelvén – Hamza Viktória
            A Vermes törzs lovasíjász bemutatója

18.00 – A História zenekar koncertje

19.30 – Előadás a nagyjurtában: Benkő László – A Zrínyiek

21.00 – A nyereményjáték fődíjának sorsolása, zárszó és a törzsi zászló levonása – Berényi József, a Jurtanapok védnöke és Francisti László, a fesztivál főszervezője

21.10 – Úgy élni, mint a fák – Csík János 50 – lemezbemutató koncert, fellép: Csík János, Ferenczi György és a Rackajam, Bartók József-nagybőgő, Barcza Zsolt - cimbalom, tangóharmonika, Kunos Tamás - brácsa, Németh Zsolt - gitár, Németh László - zongora, Pál István Szalonna - hegedű, Dresh Mihály- fúvós hangszerek, Széles András - citera, Lukács László és Lukácsné Haránt Eszter - táncosok

Állandó programok:

  • Jurtanapi nyereményjáték – sorsolás vasárnap este
  • Moldvai zene és táncház különböző helyszíneken – Agyagbanda Együttes
  • Csani és Janó középkori komédiások
  • Lovaglóiskola – Šemík – sdružení při Dětské jezdecké škole – Řicmanice
  • Arcok – Dobos Bacu fotókiállítása
  • Pannonhalmi fények – Szilasi Gergely fotókiállítása a buszmegállóban
  • A Szenc-környékiek és az első világháború – a Szenci Városi Múzeum és a Mátyusföldi Muzeológiai Társaság kiállítása a buszmegállóban
  • Kisállatok kiállítása – Szlovák Kisállattenyésztők Felsőszeli Alapszervezete
  • A Nimród Vadászegyesület kiállítása a vadászházban
  • Papp Ferenc fafaragó kiállítása a vadászházban
  • Képzőművészeti alkotóműhely – Varga György – festő- és iparművész
  • Gyógyító jurta:
o   Bernáth Gábor
o   Csimma Bálint
o   Dubai László
o   Kulina Béla
  • Borudvar:
o   Csernus Pincészet – Ipolynyék
o   Molnár Kézműves Borászat – Nádszeg
o   Polgár Pincészet – Villány
o   Sauska Pincészet – Villány, Tokaj
o   Víno Helen – Negyed
  • Kávé- és teaház
o   Vén Diófa Vendéglő – Vezekény
  • Gyermekudvar
o   népi játékok bemutatása, oktatása – Magor Magyarjai
o   ringató jurta
o   kézműves foglalkozások
o   72. sz. Szent Lőrinc CserkészcsapatFelsőszeli
o   szalmavár, végtelen festővászon, játékok, vetélkedők
  • Kézművesek utcája
  • Íjászat, lovaglás, kocsikázás
  • Faloda, Hörpintő, Serelde, Kemence

A műsorváltozás jogát fenntartjuk!


Médiapartnereink:

Szabad Újság
MarGo
Krea RTV
Pátria Rádió

Támogatóink:

 
 
 
Premier CLP Horné Saliby
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
AGRO-Bálint Ďurkovič
Agro-Domix - Varga Ilona
Almási Árpád
Anikó Panzió Felsőszeli
Bende Arnold
Családi Könyvklub
Fernex s.r.o.
HYDFA s.r.o.
Kajos Sándor
Kilácsko Attila Auto-pneuservis
Kimličky Tibor
Kollár autójavító műhely
Lénárt András
Molnár Zoltán
Poľnohospodárska spoločnosť Dolné Saliby
PD Hrušov
MUDr. Pétervári Péter
Dr. Pleva László – állatorvos – Vet LM kft.
Privat Club KD
Puskás Gyula
Seres Gábor
Szarka Sándor
Szomolai János
Vankó Gyula
Váczi Gellért
Vén Diófa Vendéglő
V-Tetag
 
Köszöntsük ma Dezső nevű ismerőseinket!
IMG_1506.JPG

Látogatóink száma:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter